2023 Australian 11U & 13U Teams Championships

23 Jun 2023 - 27 Jun 2023

WA 2 : 1 ACT

Mary Hawton Trophy - 13/u Girls

Match 1
Completed
Karin Hiramatsu
  • 6
  • 7 9
Isabel Cairns
  • 3
  • 6 7
Match 2
Completed
Claudia Shearwood
  • 5
  • 4
Jasmeet Goraya
  • 7
  • 6
Match 3
Completed
Claudia Shearwood /
Jovana Novakovic
  • 6
  • 7
Piyushi Bandara /
Jasmeet Goraya
  • 4
  • 5

WA 3 : 0 NT

Sproule Stephens Cup - 13/u Boys

Match 1
Completed
Sehun Park
  • 6
  • 6
Dusty Cannard
  • 1
  • 4
Match 2
Completed
Elroi Chiripamberi
  • 6
  • 6
Adrian Rionata
  • 0
  • 0
Match 3
Completed
Pietman Fourie /
Elroi Chiripamberi
  • 6
  • 6
Dusty Cannard /
Adrian Rionata
  • 2
  • 0

QLD 3 : 0 TAS

Rod Laver Cup - 11/u Boys

Match 1
Completed
Christian Joseph
  • 6
  • 6
Davin Tang
  • 0
  • 1
Match 2
Completed
Vivaan Nehra
  • 6
  • 6
Chase Richardson
  • 0
  • 1
Match 3
Completed
Christian Joseph /
Preston Shawcross
  • 6
  • 6
Hunter Richardson /
Davin Tang
  • 2
  • 0

QLD 3 : 0 ACT

Margaret Court Cup - 11/u Girls

Match 1
Completed
Ava Garner
  • 6
  • 6
Jana Ayad
  • 1
  • 1
Match 2
Completed
Hope Johns
  • 6
  • 6
Sabrina Babic
  • 2
  • 0
Match 3
Completed
Ava Garner /
Cleo Taylor
  • 6
  • 6
Tia Barrimore /
Jana Ayad
  • 1
  • 0

QLD 3 : 0 ACT

Sproule Stephens Cup - 13/u Boys

Match 1
Completed
Lucas Han
  • 6
  • 6
Ewan Duff
  • 0
  • 2
Match 2
Completed
Samarth Patel
  • 6
  • 6
Daiki Wharton
  • 0
  • 0
Match 3
Completed
Heaton Pann /
Samarth Patel
  • 6
  • 6
Ewan Duff /
Luka Milenkovic
  • 4
  • 1

QLD 3 : 0 POC

Mary Hawton Trophy - 13/u Girls

Match 1
Completed
Elise Virr
  • 6
  • 6
Colita Hakena
  • 2
  • 1
Match 2
Completed
Ana Popovich
  • 6
  • 6
Mia Chang Yuk San
  • 3
  • 4
Match 3
Completed
Elise Virr /
Tori Russell
  • 2
  • 6
  • 10
Colita Hakena /
Mia Chang Yuk San
  • 6
  • 1
  • 5

SA 2 : 1 WA

Mary Hawton Trophy - 13/u Girls

Match 1
Completed
Hannah Park
  • 6
  • 6
Karin Hiramatsu
  • 3
  • 3
Match 2
Completed
Ashlee Lessue
  • 6 3
  • 4
Jovana Novakovic
  • 7 7
  • 6
Match 3
Completed
Amity Gabe /
Hannah Park
  • 6
  • 7
Karin Hiramatsu /
Claudia Shearwood
  • 2
  • 5

SA 1 : 2 WA

Rod Laver Cup - 11/u Boys

Match 1
Completed
Luke Modra
  • 6
  • 4
  • 6
Lucas Sirbu
  • 4
  • 6
  • 3
Match 2
Completed
Thomas Handbury
  • 5
  • 2
Jose Adaikkalam
  • 7
  • 6
Match 3
Completed
Luke Modra /
Rehan Bandara
  • 3
  • 4
Lucas Sirbu /
Marc Sutisna
  • 6
  • 6

SA 1 : 2 WA

Sproule Stephens Cup - 13/u Boys

Match 1
Completed
Nikola Markulin
  • 6
  • 2
  • 4
Sehun Park
  • 1
  • 6
  • 6
Match 2
Completed
Kai Coghlan
  • 0
  • 3
Elroi Chiripamberi
  • 6
  • 6
Match 3
Completed
Kai Coghlan /
Aston Lim
  • 6
  • 7
Pietman Fourie /
Sehun Park
  • 0
  • 5

SA 3 : 0 TAS

Margaret Court Cup - 11/u Girls

Match 1
Completed
Licia Wang
  • 6
  • 6
Ruby Seeger
  • 1
  • 0
Match 2
Completed
Nexis Birmingham
  • 6
  • 6
Zoe Hanlon
  • 1
  • 0
Match 3
Completed
Nexis Birmingham /
Nahla Salley
  • 6
  • 6
Elsa Grant /
Ruby Seeger
  • 0
  • 0

TAS 1 : 2 ACT

Sproule Stephens Cup - 13/u Boys

Match 1
Completed
Ethan Clemons
  • 0
  • 2
Ewan Duff
  • 6
  • 6
Match 2
Completed
Zaviour Targett
  • 2
  • 5
Luka Milenkovic
  • 6
  • 7
Match 3
Completed
Charlie Marsden /
Ethan Clemons
  • 3
  • 6
  • 11
Luka Milenkovic /
Daiki Wharton
  • 6
  • 4
  • 9

TAS 1 : 2 NZL

Rod Laver Cup - 11/u Boys

Match 1
Completed
Hunter Richardson
  • 1
  • 2
Levi Wu
  • 6
  • 6
Match 2
Completed
Davin Tang
  • 4
  • 0
Luke Barrett
  • 6
  • 6
Match 3
Completed
Hunter Richardson /
Chase Richardson
  • 7
  • 2
  • 10
Sam James /
Luke Barrett
  • 5
  • 6
  • 7

TAS 0 : 3 NT

Margaret Court Cup - 11/u Girls

Match 1
Completed
Elsa Grant
  • 1
  • 0
Layla Fulmanski
  • 6
  • 6
Match 2
Completed
Ruby Seeger
  • 2
  • 4
Karys Sheridan
  • 6
  • 6
Match 3
Completed
Elsa Grant /
Zoe Hanlon
  • 2
  • 2
Karys Sheridan /
Layla Fulmanski
  • 6
  • 6

VIC 3 : 0 SA

Sproule Stephens Cup - 13/u Boys

Match 1
Completed
Lachlan King
  • 6
  • 6
Nikola Markulin
  • 4
  • 1
Match 2
Completed
Jenson Yokota-Ho
  • 6
  • 6
Aston Lim
  • 1
  • 1
Match 3
Completed
Lachlan King /
Raphael Savelli
  • 6
  • 6
Nikola Markulin /
Kai Coghlan
  • 1
  • 2

VIC 3 : 0 ACT

Mary Hawton Trophy - 13/u Girls

Match 1
Completed
Serena Lee
  • 6
  • 6
Isabel Cairns
  • 3
  • 1
Match 2
Completed
Aria Dodson
  • 6
  • 2
  • 6
Piyushi Bandara
  • 3
  • 6
  • 4
Match 3
Completed
Musemma Cilek /
Aria Dodson
  • 6
  • 7 7
Piyushi Bandara /
Jasmeet Goraya
  • 2
  • 6 4

VIC 3 : 0 POC

Margaret Court Cup - 11/u Girls

Match 1
Completed
Wanda Bacskai
  • 6
  • 6
Faith Perera
  • 1
  • 1
Match 2
Completed
Charmayne Lee
  • 3
  • 7 7
  • 6
Alexandra Chand
  • 6
  • 6 5
  • 1
Match 3
W.O.
Wanda Bacskai/
Esther Meng
Faith Perera/
Joelei Ioane

VIC 3 : 0 POC

Rod Laver Cup - 11/u Boys

Match 1
Completed
Novak Palombo
  • 6
  • 6
Ryan Chansin
  • 0
  • 0
Match 2
Completed
Easton Dowker
  • 6
  • 6
Ylan Jacobe
  • 0
  • 0
Match 3
Completed
Novak Palombo /
Easton Dowker
  • 6
  • 6
Ryan Chansin /
Mareko Webb
  • 0
  • 0

ACT 0 : 3 VIC

Margaret Court Cup - 11/u Girls

Match 1
Completed
Jana Ayad
  • 1
  • 4
Wanda Bacskai
  • 6
  • 6
Match 2
Completed
Tia Barrimore
  • 1
  • 0
Esther Meng
  • 6
  • 6
Match 3
Completed
Jana Ayad /
Sabrina Babic
  • 1
  • 4
Charmayne Lee /
Wanda Bacskai
  • 6
  • 6

ACT 3 : 0 NT

Rod Laver Cup - 11/u Boys

Match 1
Completed
Mitchell Rankin
  • 6
  • 6
Tim Nesvinga
  • 1
  • 1
Match 2
Completed
Jobe Dikkenberg
  • 6
  • 6
William Pengelly
  • 0
  • 0
Match 3
Completed
Jamie Fan /
Mitchell Rankin
  • 6
  • 6
Rafael Prete /
Tim Nesvinga
  • 2
  • 2

NZL 3 : 0 WA

Margaret Court Cup - 11/u Girls

Match 1
Completed
Rosalie Pollyn
  • 6
  • 6
Sophie Bacea-Anton
  • 0
  • 1
Match 2
Completed
Lily Fannin
  • 6
  • 6
Amelia Hilton
  • 2
  • 2
Match 3
Completed
Charlize Cashmore /
Lily Fannin
  • 2
  • 6
  • 10
Leni Vila /
Sophie Bacea-Anton
  • 6
  • 1
  • 5

NZL 3 : 0 NT

Rod Laver Cup - 11/u Boys

Match 1
Completed
Levi Wu
  • 6
  • 6
Rafael Prete
  • 0
  • 1
Match 2
Completed
Luke Barrett
  • 6
  • 6
Tim Nesvinga
  • 1
  • 0
Match 3
Completed
Levi Wu /
Sam James
  • 7
  • 6
Rafael Prete /
William Pengelly
  • 5
  • 1

NZL 3 : 0 NT

Sproule Stephens Cup - 13/u Boys

Match 1
Completed
Liam Youn
  • 6
  • 7 7
Dusty Cannard
  • 0
  • 6 4
Match 2
Completed
Joshua Gilbert
  • 6
  • 6
Adrian Rionata
  • 0
  • 0
Match 3
Completed
Joshua Gilbert /
Zachariah Wu
  • 6
  • 6
Dusty Cannard /
Adrian Rionata
  • 1
  • 1

NZL 3 : 0 POC

Mary Hawton Trophy - 13/u Girls

Match 1
Completed
Yashwitha Reddy
  • 6
  • 6
Colita Hakena
  • 1
  • 1
Match 2
Completed
Una Misic
  • 6
  • 6
Anne Lee
  • 0
  • 0
Match 3
Completed
Una Misic /
Dorea Morina
  • 6
  • 6
Colita Hakena /
Mia Chang Yuk San
  • 2
  • 0

NSW 3 : 0 SA

Mary Hawton Trophy - 13/u Girls

Match 1
Completed
Jizelle Sibai
  • 7
  • 6
Hannah Park
  • 5
  • 1
Match 2
Completed
Brooke Komorowski
  • 6
  • 7
Amity Gabe
  • 3
  • 5
Match 3
Completed
Brooke Komorowski /
Jennifer Ott
  • 6
  • 6
Amity Gabe /
Ashlee Lessue
  • 1
  • 2

NSW 3 : 0 POC

Margaret Court Cup - 11/u Girls

Match 1
Completed - Ret.
Stephanie Huang
  • 5
Faith Perera
  • 0
Match 2
Completed
Joyce Sun
  • 6
  • 6
Joelei Ioane
  • 1
  • 1
Match 3
Completed
Stephanie Huang /
Seerat Gaba
  • 6
  • 6
Alexandra Chand /
Joelei Ioane
  • 1
  • 1

NSW 3 : 0 POC

Rod Laver Cup - 11/u Boys

Match 1
Completed
Ben Spotswood
  • 6
  • 6
Ylan Jacobe
  • 0
  • 0
Match 2
Completed
William Wang
  • 6
  • 6
Mareko Webb
  • 0
  • 0
Match 3
Completed
Ben Spotswood /
William Wang
  • 6
  • 6
Ylan Jacobe /
Ryan Chansin
  • 0
  • 1

NSW 3 : 0 POC

Sproule Stephens Cup - 13/u Boys

Match 1
Completed
Pengju Chen
  • 6
  • 6
Junhyuk Seo
  • 1
  • 2
Match 2
Completed
Ethan Domingo
  • 6
  • 6
William Nolan
  • 0
  • 0
Match 3
Completed
Ethan Domingo /
Flynn Coventry-Searle
  • 6
  • 6
Junhyuk Seo /
Nicholas Montagigut
  • 1
  • 1

NT 1 : 2 WA

Margaret Court Cup - 11/u Girls

Match 1
Completed
Layla Fulmanski
  • 2
  • 0
Sophie Bacea-Anton
  • 6
  • 6
Match 2
Completed
Karys Sheridan
  • 0
  • 0
Amelia Hilton
  • 6
  • 6
Match 3
Completed
Karys Sheridan /
Layla Fulmanski
  • 6
  • 6
Amelia Hilton /
Leni Vila
  • 4
  • 3

NT 3 : 0 TAS

Mary Hawton Trophy - 13/u Girls

Match 1
Completed
Christina Prete
  • 6
  • 6
Paige Jacobson
  • 3
  • 3
Match 2
Completed
Grace Harris
  • 6
  • 7
Margaret Getahun
  • 4
  • 5
Match 3
Completed
Christina Prete /
Grace Harris
  • 4
  • 7
  • 10
Paige Jacobson /
Imogen Ransley
  • 6
  • 5
  • 7

POC 1 : 2 TAS

Sproule Stephens Cup - 13/u Boys

Match 1
Completed
Junhyuk Seo
  • 6
  • 6
Ethan Clemons
  • 2
  • 2
Match 2
Completed
Nicholas Montagigut
  • 6 1
  • 3
Charlie Marsden
  • 7 7
  • 6
Match 3
Completed
William Nolan /
Junhyuk Seo
  • 6
  • 2
  • 0
Zaviour Targett /
Ethan Clemons
  • 2
  • 6
  • 10

QLD 2 : 1 VIC

Margaret Court Cup - 11/u Girls

Match 1
Completed
Cleo Taylor
  • 6
  • 6
Wanda Bacskai
  • 0
  • 0
Match 2
Completed
Hope Johns
  • 4
  • 0
Esther Meng
  • 6
  • 6
Match 3
Completed
Ava Garner /
Cleo Taylor
  • 6
  • 6
Charmayne Lee /
Esther Meng
  • 4
  • 0

QLD 3 : 0 ACT

Rod Laver Cup - 11/u Boys

Match 1
Completed
Christian Joseph
  • 6
  • 6
Mitchell Rankin
  • 3
  • 2
Match 2
Completed
Vivaan Nehra
  • 6
  • 7 7
Jobe Dikkenberg
  • 2
  • 6 1
Match 3
Completed
Vivaan Nehra /
Preston Shawcross
  • 6
  • 6
Jobe Dikkenberg /
Jamie Fan
  • 4
  • 2

QLD 3 : 0 NZL

Mary Hawton Trophy - 13/u Girls

Match 1
Completed
Tori Russell
  • 2
  • 6
  • 6
Yashwitha Reddy
  • 6
  • 4
  • 2
Duration: 00:00