December Showdown National Championships 2019

30 Nov 2019 - 15 Dec 2019

Crt 05

18 & U Girls Singles R1
Completed
Sarah Munroe (NSW)
  • 0
  • 4
Monique Barry (VIC) [5]
  • 6
  • 6
Duration: 00:50:13
18 & U Girls Singles R1
Completed
Jasmine Adams (SA) [1]
  • 7
  • 7 7
Elena Micic (VIC)
  • 5
  • 6 5
Duration: 01:28:55
18 & U Boys Singles R1
Completed
Enzo Aguiard (VIC) [3]
  • 4
  • 3
Jack Mccarthy (QLD)
  • 6
  • 6
Duration: 01:14:12
18 & U Boys Singles R1
Completed
Tom Evans (NSW) [1]
  • 6
  • 3
  • 6 5
Edward Winter (SA)
  • 4
  • 6
  • 7 7
Duration: 01:56:10

Crt 07

18 & U Girls Singles R1
Completed
Zara Brankovic (NSW) [2]
  • 6
  • 6
Leann Serna (VIC)
  • 1
  • 2
Duration: 00:56:13
18 & U Girls Singles R1
Completed
Klaire Elkin (VIC)
  • 4
  • 1
Kelsey Lewis (NSW) [7]
  • 6
  • 6
Duration: 01:18:44
18 & U Boys Singles R1
Completed
Mason Naumovski (VIC)
  • 6
  • 6
Riley James Courtney (NSW) [8]
  • 1
  • 1
Duration: 00:43:29
18 & U Boys Singles R1
Completed
Matthew Harper (QLD)
  • 6
  • 6
Timmy Karpinski (VIC) [6]
  • 1
  • 4
Duration: 01:00:50
18 & U Boys Singles R1
Completed
[A] Daniel Paveska (VIC)
  • 1
  • 5
Edward Vo (SA)
  • 6
  • 7
Duration: 01:05:08

Crt 08

18 & U Girls Singles R1
Completed
Eloise Swarbrick (VIC)
  • 7 7
  • 6 2
  • 4
Laia Pasini (NSW) [8]
  • 6 5
  • 7 7
  • 6
Duration: 02:23:57
18 & U Girls Singles R1
Completed
Grace Schumacher (NSW) [3]
  • 6
  • 6
Pearl Jansz (VIC)
  • 3
  • 4
Duration: 01:26:25
18 & U Boys Singles R1
Completed
Callum Gale (SA) [2]
  • 6
  • 3
  • 6
Ben Grumley (VIC)
  • 4
  • 6
  • 3
Duration: 01:41:50

Crt 11

18 & U Girls Singles R1
Completed
Lexie Weir (WA) [4]
  • 1
  • 1
Mia Tsoukalas (SA)
  • 6
  • 6
Duration: 00:57:18
18 & U Girls Singles R1
Completed
Emily Tinker (VIC)
  • 4
  • 4
Tully Richter (SA) [6]
  • 6
  • 6
Duration: 01:12:33
18 & U Boys Singles R1
Completed
Sam Edgar (TAS)
  • 2
  • 6
  • 6
Thomas Pavlekovich-Smith (VIC) [7]
  • 6
  • 2
  • 2
Duration: 01:44:58
18 & U Boys Singles R1
Completed
Junyi Tang (VIC)
  • 2
  • 4
Pedro Papangelis (NSW) [5]
  • 6
  • 6
Duration: 01:12:33

Crt 05

18 & U Girls Singles R2
Completed
Jasmine Adams (SA) [1]
  • 6
  • 7 7
Kelsey Lewis (NSW) [7]
  • 1
  • 6 2
Duration: 01:40:32
18 & U Boys Singles R2
Completed
Jack Mccarthy (QLD)
  • 6
  • 7 7
Mason Naumovski (VIC)
  • 2
  • 6 5
Duration: 01:53:29

Crt 07

18 & U Girls Singles R2
Completed
Grace Schumacher (NSW) [3]
  • 6
  • 6
Tully Richter (SA) [6]
  • 4
  • 3
Duration: 01:21:42
18 & U Boys Singles R2
Completed
Callum Gale (SA) [2]
  • 1
  • 2
Sam Edgar (TAS)
  • 6
  • 6
Duration: 01:07:15

Crt 08

18 & U Girls Singles R2
Completed
Zara Brankovic (NSW) [2]
  • 6
  • 3
  • 6
Monique Barry (VIC) [5]
  • 2
  • 6
  • 2
Duration: 01:59:31
18 & U Boys Singles R2
Completed
Edward Winter (SA)
  • 6
  • 6
Matthew Harper (QLD)
  • 0
  • 2
Duration: 00:55:34

Crt 11

18 & U Girls Singles R2
Completed
Mia Tsoukalas (SA)
  • 3
  • 6
  • 6
Laia Pasini (NSW) [8]
  • 6
  • 3
  • 4
Duration: 02:27:01
18 & U Boys Singles R2
Completed
Edward Vo (SA)
  • 3
  • 2
Pedro Papangelis (NSW) [5]
  • 6
  • 6
Duration: 01:06:35

Crt 05

18 & U Girls Singles RR1
Completed
Annerly Poulos (ACT) [4]
  • 6
  • 4
  • 1
Amy Stevens (VIC)
  • 4
  • 6
  • 6
Duration: 01:51:05
18 & U Girls Singles RR1
Completed
Taylah Lawless (NSW) [5]
  • 6
  • 6
Grace Schumacher (NSW)
  • 3
  • 2
Duration: 01:18:15
18 & U Boys Singles RR1
Completed
Alex Bulte (VIC) [5]
  • 6
  • 6
Casey Hoole (QLD)
  • 2
  • 0
Duration: 00:52:27
18 & U Boys Singles RR1
Completed
Cooper White (VIC) [7]
  • 2
  • 4
Sam Edgar (TAS)
  • 6
  • 6
Duration: 01:05:35

Crt 07

18 & U Girls Singles RR1
Completed
Isabella Bozicevic (QLD) [6]
  • 3
  • 6
  • 3
Talia Gibson (WA)
  • 6
  • 4
  • 6
18 & U Girls Singles RR1
Completed
Bojana Marinkov (NSW) [3]
  • 6
  • 6
Mia Tsoukalas (SA)
  • 1
  • 3
Duration: 00:59:42
18 & U Boys Singles RR1
Completed
Cihan Akay (VIC) [4]
  • 1
  • 4
Philip Sekulic (QLD)
  • 6
  • 6
Duration: 01:14:48
18 & U Boys Singles RR1
Completed
Dane Sweeny (QLD) [2]
  • 6
  • 6
Stefan Bianchet (SA)
  • 0
  • 4
Duration: 01:03:08

Crt 08

18 & U Girls Singles RR1
Completed
Amber Marshall (SA) [1]
  • 4
  • 1
Charlotte Kempenaers-Pocz (SA)
  • 6
  • 6
Duration: 01:18:20
18 & U Girls Singles RR1
Completed
Laura Ashley (QLD) [2]
  • 6
  • 5
  • 3
Lara Walker (QLD)
  • 4
  • 7
  • 6
Duration: 01:38:40
18 & U Boys Singles RR1
Completed
Tristan Schoolkate (WA) [1]
  • 6
  • 6
Edward Winter (SA)
  • 1
  • 0
Duration: 01:03:45
18 & U Boys Singles RR1
Completed
James Mccabe (NSW) [6]
  • 6
  • 6
Jack Mccarthy (QLD)
  • 4
  • 2
Duration: 01:13:37

Crt 11

18 & U Girls Singles RR1
Completed
Natasha Russell (SA) [7]
  • 6
  • 6
Zara Brankovic (NSW)
  • 0
  • 2
Duration: 00:44:46
18 & U Girls Singles RR1
Completed
Olivia Symons (VIC) [8]
  • 0
  • 7
  • 5
Jasmine Adams (SA)
  • 6
  • 5
  • 7
Duration: 02:00:07
18 & U Boys Singles RR1
Completed
Stefan Storch (VIC) [8]
  • 6
  • 7
Pedro Papangelis (NSW)
  • 1
  • 5
Duration: 01:08:03
18 & U Boys Singles RR1
Completed
Nikita Volonski (NSW) [3]
  • 6
  • 2
  • 2
Tai Leonard Sach (QLD)
  • 3
  • 6
  • 6
Duration: 01:45:14

Crt 05

18 & U Girls Singles RR2
Completed
Grace Schumacher (NSW)
  • 6
  • 3
  • 6
Mia Tsoukalas (SA)
  • 0
  • 6
  • 4
Duration: 01:42:46
18 & U Girls Singles RR2
Completed
Laura Ashley (QLD) [2]
  • 6 4
  • 6 3
Olivia Symons (VIC) [8]
  • 7 7
  • 7 7
Duration: 02:00:17
18 & U Girls Singles RR3
Completed
Natasha Russell (SA) [7]
  • 1
  • 2
Charlotte Kempenaers-Pocz (SA)
  • 6
  • 6
Duration: 00:49:44
18 & U Boys Doubles R16
Completed
Mason Naumovski (VIC) /
Junyi Tang (VIC)
  • 1
  • 4
Ben Grumley (VIC) /
Jack Mccarthy (QLD)
  • 6
  • 6
Duration: 00:51:57
18 & U Girls Doubles R16
Completed
Charlotte Kempenaers-Pocz (SA) /
Olivia Symons (VIC)
  • 2
  • 6
  • 10
Monique Barry (VIC) /
Eloise Swarbrick (VIC)
  • 6
  • 4
  • 5
Duration: 01:23:00
14 & U Boys Doubles R32
Completed
Arjun Balakrishnan (QLD) /
Ze Chin (QLD)
  • 3
  • 4
Alexander Mirkov (NZL) /
Diego Quispe-Kim (NZL)
  • 6
  • 6
Duration: 01:03:53
14 & U Boys Doubles R32
Completed
Andre Filep (NSW) /
Jeremy Zhang (NSW) [4]
  • 6
  • 6
Max Hein (QLD) /
Ryosuke Shibuya (VIC)
  • 1
  • 4
Duration: 00:53:46

Crt 07

18 & U Girls Singles RR2
Completed
Bojana Marinkov (NSW) [3]
  • 4
  • 1
Taylah Lawless (NSW) [5]
  • 6
  • 6
Duration: 01:00:40
18 & U Girls Singles RR2
Completed
Annerly Poulos (ACT) [4]
  • 7
  • 6
Isabella Bozicevic (QLD) [6]
  • 5
  • 2
Duration: 01:14:00
18 & U Girls Singles RR3
Completed
Tully Richter (SA) [LL]
  • 1
  • 1
Zara Brankovic (NSW)
  • 6
  • 6
Duration: 00:18:53
18 & U Boys Doubles R16
Completed
Marcus Stathos (VIC) /
Matthew Woerndle (VIC)
  • 2
  • 7 7
  • 10
Cihan Akay (VIC) [3] /
Tom Evans (NSW)
  • 6
  • 6 5
  • 8
Duration: 01:14:02
18 & U Girls Doubles R16
Completed
Bojana Marinkov (NSW) /
Grace Schumacher (NSW)
  • 1
  • 3
Isabella Bozicevic (QLD) /
Zara Brankovic (NSW)
  • 6
  • 6
Duration: 00:51:39
14 & U Boys Singles R1
Completed
Max Hein (QLD)
  • 6
  • 6
Otto Jandera (NSW)
  • 3
  • 3
Duration: 01:34:14
14 & U Boys Doubles R32
Completed
Max Hamilton (VIC) /
Saxon Richardson (VIC)
  • 6 5
  • 4
Dylan Bennett (SA) /
Ethan Gottschalk (VIC)
  • 7 7
  • 6
Duration: 01:15:16

Crt 08

18 & U Boys Singles RR3
Completed
Dane Sweeny (QLD) [2]
  • 6
  • 6
Sam Edgar (TAS)
  • 1
  • 2
Duration: 00:48:06
18 & U Boys Singles RR2
Completed
Tristan Schoolkate (WA) [1]
  • 6
  • 4
  • 6
Stefan Storch (VIC) [8]
  • 2
  • 6
  • 1
Duration: 01:38:25
18 & U Girls Singles RR2
Completed
Talia Gibson (WA)
  • 5
  • 6
  • 7
Amy Stevens (VIC)
  • 7
  • 3
  • 5
Duration: 02:28:20
18 & U Boys Doubles R16
Completed
Timmy Karpinski (VIC) /
Thomas Pavlekovich-Smith (VIC)
  • 3
  • 6
  • 10
Enzo Aguiard (VIC) /
James Mccabe (NSW)
  • 6
  • 3
  • 7
Duration: 01:16:15
18 & U Boys Doubles R16
Completed
Stefan Bianchet (SA) /
Edward Winter (SA)
  • 3
  • 2
Stefan Storch (VIC) [2] /
Nikita Volonski (NSW)
  • 6
  • 6
Duration: 00:50:15
14 & U Boys Doubles R32
Completed
Charles Cornish (FIJ) /
Zachary Sands (VAN)
  • 3
  • 3
Blake John Hanlon (SA) /
Christian Salmeron (SA)
  • 6
  • 6
Duration: 00:56:18

Crt 10

18 & U Boys Singles RR3
Completed
Cihan Akay (VIC) [4]
  • 5
  • 7 7
  • 4
Casey Hoole (QLD)
  • 7
  • 6 4
  • 6
Duration: 02:07:56
18 & U Boys Singles RR3
Completed
Cooper White (VIC) [7]
  • 6
  • 4
  • 6 3
Stefan Bianchet (SA)
  • 2
  • 6
  • 7 7
Duration: 01:51:22
18 & U Girls Singles RR2
Completed
Jasmine Adams (SA)
  • 6
  • 6
Lara Walker (QLD)
  • 4
  • 4
Duration: 01:10:28
18 & U Boys Doubles R16
Completed
James Furlong (NSW) /
Daniel Paveska (VIC)
  • 3
  • 3
Casey Hoole (QLD) /
Cooper White (VIC)
  • 6
  • 6
Duration: 00:52:36
18 & U Girls Doubles R16
Completed
Amber Marshall (SA) /
Meeka Marshall (SA) [3]
  • 6
  • 7
Jasmine Adams (SA) /
Lara Walker (QLD)
  • 2
  • 5
Duration: 01:08:12
14 & U Boys Doubles R32
Completed
Noah Coghlan (SA) /
Naoya Honda (JPN)
  • 6
  • 6
Harrison Care (NSW) /
Boyd Schreiber (NSW)
  • 2
  • 0
Duration: 00:47:10
14 & U Boys Doubles R32
Completed
Jude Gale (SA) /
Otto Jandera (NSW)
  • 3
  • 2
Cooper Errey (VIC) [3] /
Nicolas Tremblay (NT)
  • 6
  • 6
Duration: 00:59:06

Crt 11

18 & U Boys Singles RR3
Completed
James Mccabe (NSW) [6]
  • 2
  • 3
Tai Leonard Sach (QLD)
  • 6
  • 6
Duration: 01:07:50
18 & U Boys Singles RR3
Completed
Alex Bulte (VIC) [5]
  • 3
  • 6
  • 6
Philip Sekulic (QLD)
  • 6
  • 3
  • 3
Duration: 02:19:39
18 & U Girls Doubles R16
Completed
Jemma Carbis (VIC) /
Kelsey Lewis (NSW)
  • 6
  • 6
Laia Pasini (NSW) /
Lexie Weir (WA)
  • 4
  • 3
Duration: 01:09:16
18 & U Boys Doubles R16
Completed
Alex Bulte (VIC) /
Tai Leonard Sach (QLD) [4]
  • 6
  • 7 7
Callum Gale (SA) /
Edward Vo (SA)
  • 3
  • 6 3
Duration: 01:05:55
18 & U Girls Doubles R16
Completed
Elena Micic (VIC) /
Mia Tsoukalas (SA)
  • 6 9
  • 4
Natasha Russell (SA) [4] /
Amy Stevens (VIC)
  • 7 11
  • 6
Duration: 01:35:27
14 & U Boys Doubles R32
Completed
Charlie Pade (NSW) /
Vitorio Sardinha (NSW)
  • 6
  • 1
  • 10
Thomas Gadecki (QLD) [8] /
Hugh Pfitzner (QLD)
  • 2
  • 6
  • 6
Duration: 01:00:20

Crt 12

18 & U Boys Singles RR3
Completed
Nikita Volonski (NSW) [3]
  • 6
  • 4
  • 6 1
Jack Mccarthy (QLD)
  • 4
  • 6
  • 7 7
Duration: 02:29:45
18 & U Boys Singles RR2
Completed
Pedro Papangelis (NSW)
  • 6 2
  • 6 7
Edward Winter (SA)
  • 7 7
  • 7 9
Duration: 01:39:51
18 & U Girls Doubles R16
Completed
Tully Richter (SA) /
Leann Serna (VIC)
  • 6
  • 6
Pearl Jansz (VIC) /
Emily Tinker (VIC)
  • 3
  • 0
Duration: 00:50:34
18 & U Boys Doubles R16
Completed
Matthew Harper (QLD) /
Pedro Papangelis (NSW)
  • 4
  • 6
  • 10
Riley James Courtney (NSW) /
Sam Edgar (TAS)
  • 6
  • 3
  • 8
Duration: 01:08:45
14 & U Girls Singles R1
Completed
Liza Mirskaya (QLD)
  • 2
  • 0
Piper Khouri (SA)
  • 6
  • 6
Duration: 00:49:32
14 & U Boys Doubles R32
Completed
Alexander Despoja (SA) /
Zachary Viiala (WA) [1]
  • 6
  • 6
Jesse Ingleton (NSW) /
Rodney Peyasi (NSW)
  • 1
  • 0
Duration: 00:43:47

Crt 13

14 & U Boys Singles R1
Completed
Zachary Viiala (WA) [1]
  • 6
  • 6
Christopher Sousou (NSW)
  • 2
  • 1
Duration: 01:14:11
14 & U Boys Singles R1
Completed
Alexander Mirkov (NZL)
  • 6
  • 1
  • 0
Pavle Marinkov (NSW) [5]
  • 2
  • 6
  • 6
Duration: 01:46:12
14 & U Boys Singles R1
Completed
Duncan Mccall (NZL)
  • 2
  • 2
Henry Lamchinniah (SA) [6]
  • 6
  • 6
Duration: 01:16:53
14 & U Boys Singles R1
Completed
Jack Chapman (NZL)
  • 2
  • 2
Charlie Camus (ACT) [4]
  • 6
  • 6
Duration: 00:51:37
14 & U Boys Singles R1
Completed
Naoya Honda (JPN) [15]
  • 6
  • 6
Finley Dyer (NSW)
  • 1
  • 1
Duration: 00:51:33
14 & U Boys Doubles R32
Completed
Harvey Doney (SA) /
Anirudh Nallaparaju (ACT)
  • 6
  • 2
  • 1
Rei Sakamoto (JPN) /
Yuta Tomida (JPN)
  • 4
  • 6
  • 10
Duration: 01:10:53

Crt 14

14 & U Boys Singles R1
Completed
Thomas Gadecki (QLD) [12]
  • 4
  • 4
Nathan Schupelius (WA)
  • 6
  • 6
Duration: 01:30:37
14 & U Boys Singles R1
Completed
Derin Sen (NSW)
  • 2
  • 1
Diego Quispe-Kim (NZL) [13]
  • 6
  • 6
Duration: 00:59:10
14 & U Boys Singles R1
Completed
Hanival Kahsay (VIC)
  • 3
  • 6
  • 2
Boyd Schreiber (NSW)
  • 6
  • 4
  • 6
Duration: 02:02:02
14 & U Boys Singles R1
Completed
Jonas Hahn (SA)
  • 6
  • 2
  • 5
Vitorio Sardinha (NSW)
  • 4
  • 6
  • 7
Duration: 02:02:02
14 & U Boys Doubles R32
Completed
Nicholas Jovanovski (VIC) /
Hanival Kahsay (VIC)
  • 2
  • 2
Charlie Camus (ACT) [2] /
Pavle Marinkov (NSW)
  • 6
  • 6
Duration: 00:55:34
14 & U Boys Doubles R32
Completed
Cristian Care (NSW) /
Derin Sen (NSW) [7]
  • 6
  • 6
Yangho Park (WA) /
Jurie Terblanche (WA)
  • 2
  • 3
Duration: 00:53:23

Crt 15

14 & U Boys Singles R1
Completed
Gianni Sanguigno (QLD)
  • 3
  • 1
Marcus Nield (VIC) [16]
  • 6
  • 6
Duration: 00:51:16
14 & U Boys Singles R1
Completed
Arjun Balakrishnan (QLD)
  • 6
  • 6
Caspian Tuckwell (NSW)
  • 1
  • 2
Duration: 01:00:54
14 & U Boys Singles R1
Completed
Jeremy Zhang (NSW) [7]
  • 6
  • 6
Nicholas Jovanovski (VIC)
  • 2
  • 0
Duration: 01:01:27